Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návštěva Wami a její smečky kousek od Karviné

20. 1. 2009

25.7. ráno odjíždím s Aluškou do Karviné ke kamarádce Wami a její smečce  .... Denymu, Lumpovi, Banušce a Meluzínce.

Cestujeme vlakem, nejprve osobákem a pak rychlíkem. Alu jede úplně poprve a cestu zvládá bez problémů jako ostřílený mazák. Přes Prahu cestujeme tramvají, což je opět pro Alušku novinkou, ale není na ní vidět žádné znepokojení. Cesta je dlouhá, velké teplo, ale malá skoro celou dobu spí. V Karviné už na nás čeká Wami s autem a taky pořádný liják, který vydržel až do sobotního rána.  Aluška je ještě voňavá po hárání a tak Lump má o "zábavu" postaráno a my taky. Nejvíc si rozumí s Meluzínkou, ale postupně se přidává i Banuška a tak je večer plný hluku a psích hrátek.

Ráno se vstává velmi brzy, protože jdeme na závody agillity. Ne že by Aluška závodila, ale Wami s Lumpem ano a tak tam nemůžeme chybět. Aluška si vyzkoušela několik překážek a moc jí to šlo. Zároveň pobývala chvílema v odkládačce a byla moc hodná. Vedle byl Lump s Meluzínkou a kousek vedle sestřička Aldorka. Po skončení závodů a vyhlášení výsledků se holky prohánějí po cvičáku, okusují se a blbnou. Wami dělá nádherné fotky, odkaz je dole pod článkem.  Pak následovalo ochlazení v lomu a cesta za Banuškou a Denym k Wami domů.

V neděli jedeme na výlet na Gírovou. Jen Deny zůstává doma, má bolavou packu a tak odpočívá. Auto parkujeme v Mostech u Jablůnkova a odtamtud se vydáváme pěšky. Cesta vede sjezdovkou do lesů, kde sbíráme borůvky a obdivujeme krásné výhledy. Oběd máme na Gírové, kde si pořádně odpočineme a po hodině vyrážíme na cestu zpět. 

 V pondělí ráno vyrážíme na cestu domů. Wami nás odváží autem na vlak a pak už nás čeká jen cesta rychlíkem do Prahy, tramvají na Smíchovské nádraží a pak opět rychlíkem domů. Bylo hrozné horko a tak jsme obě přijely naprosto vyčerpané, ale plné dojmů.

Moc děkujeme Lence a její smečce za příjemný pobyt, z kterého jsme si odvezly spoustu krásných vzpomínek. Těšíme se na další setkání.

Fotky od Wami... Aluška s Aldorkou :

http://wami.rajce.idnes.cz/Aldorka-a-Alurka/#album

a naše fotky ze závodů a z nedělního výletu:

http://brut.rajce.idnes.cz/Zavody_v_agility_Horni_Sucha%2C_koupani_a_vylet_na_Girovou/